Під час зустрічі генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко ознайомив гостей із основними показниками діяльності та найближчими планами. «Серед найближчих перспектив – продовження терміну експлуатації першого енергоблока та подальші кроки щодо спорудження Х-3/Х-4», - наголосив керівник енергетичного підприємства.
Знайомлячись із Хмельницькою АЕС, представник Регулюючого органу з радіаційної безпеки Швеції Ларс ван Дассен зауважив, що високі виробничі показники, які демонструє колектив ХАЕС, напряму пов’язані із рівнем безпеки і є прикладом для наслідування.
Нагадаємо, що реалізацію проекту «Технічне переоснащення комплексу інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту енергоблоку №1» було розпочато в 2014 році. Протягом 2015-2016 років здійснювались поставки обладнання та виконувались будівельно-монтажні роботи. Станом на перше півріччя поточного року практично закінчені роботи з прокладки кабельно-провідникової продукції.
В ході реалізації проекту технічної допомоги SSM2015-5133 «Фізичний захист Хмельницької АЕС» були здійснені поставки обладнання на суму понад 200 тисяч євро. Зокрема, залучення коштів шведської сторони забезпечило поставку обладнання на 9,6% від загальної вартості.
Під час візиту на Хмельницьку АЕС представники шведської сторони пересвідчилися, що задеклароване обладнання поступило вчасно та за призначенням, а також виразили готовність і надалі надавати підтримку, до повного завершення модернізації системи фізичного захисту.
Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.
Faceboook Twitter Instagram Youtube RSS