Прес-центр

10.07.2017

На Южно-Українській АЕС стартують роботи з повірки АСКРО

На Южно-Українській АЕС 10 липня розпочнуться роботи зі щорічної планової повірки* блоків детектування гамма-випромінювання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), встановлених на проммайданчику та в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження АЕС.

Повірку проведе ДП «Миколаївський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації». Для її виконання блоки детектування демонтуються та доставляються на майданчик атомної станції.

«Процес повірки розраховано на 2 місяці, він виконується поетапно, - коментує виконання робіт начальник лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки ВП ЮУАЕС Андрій Гришан, - Це дозволить продовжити безперервне спостереження за станом радіаційної обстановки на промисловому майданчику енергокомплексу та в зоні спостереження атомної станції в період повірки».

Першим етапом повірки стане підтвердження придатності до подальшої експлуатації блоків детектування, встановлених у Южноукраїнську (ККСС «Олімп»), селищі Олександрівка, селах Новоселівка, Акмечетські ставки, Кузнецове, Іванівка, Костянтинівка та Бузьке.

По завершенні повірки блоки детектування будуть повернуті на штатні місця, про що буде повідомлено додатково.

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат № 3).

*Повірка - обов'язкова процедура, яка проводиться з метою підтвердження достовірності виконуваних вимірювань.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію