Прес-центр

10.07.2017

На Рівненській АЕС відбулося засідання штабу із будівництва комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів

Нарада проходила у режимі відеоконференції, у якій взяли участь представники профільних дирекцій НАЕК «Енергоатом», відокремлених підрозділів Компанії – РАЕС, ЗАЕС, ХАЕС, ЮУАЕС, «Атомкомплект», «Атоменергомаш», «Автоматика та машинобудування», а також проектних інститутів ПАТ «КІЕП» та ВАТ «ХІЕП».

Атомники разом з проектантами та постачальниками розглянули низку нагальних питань щодо виконання етапів спорудження комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (КПРАВ) на Рівненській АЕС, зокрема графік будівництва об’єкту та його здачі в дослідно-промислову експлуатацію до кінця поточного року. Також спільно з «Атоменергомаш» обговорено питання щодо постачання на РАЕС контейнерної продукції.

В рамках роботи штабу представники Дирекції Компанії – виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки Наталя Шумкова та директор департаменту поводження з РАВ та радіаційної безпеки Людмила Близнюкова відвідали майданчик будівництва КПРАВ Рівненської АЕС, оцінили готовність та поточний стан виконання будівельно-монтажних робіт, а також усі критичні точки та ризики.

Як зазначив начальник дільниці з переробки та зберігання радіоактивних відходів ЦДтаРАВ РАЕС Володимир Горбунов, наразі одним з актуальних питань спорудження КПРАВ є успішне проведення тендеру на закупівлю установки дезактивації металу в заплановані терміни. Комплексні приймальні випробування комплексу планується провести у грудні поточного року.

За словами заступника генерального директора РАЕС з капітального будівництва Сергія Куроєдова, станом на сьогодні закінчуються опорядження фасаду будівлі переробки слабоактивних відходів, оздоблювальні роботи в більшості приміщень, триває монтаж систем газового пожежогасіння, пожежної сигналізації, радіаційного контролю, кабельних трас, освітлення, автоматики протипожежної та технологічної, трубопроводів систем спецканалізації, конденсату, стислого повітря і вентиляції. До кінця липня цього року ТОВ «Енвітек» планує завершити роботи з усунення зауважень щодо Акту приймальних випробувань установки цементування. В процесі виконання договори щодо постачання установки очищення оливи та обладнання програмно-технічного комплексу «верхній рівень».

Варто зазначити, що спорудження комплексу відбувається спільно з Єврокомісією, в рамках проекту міжнародної технічної допомоги TACIS. Реалізація цього проекту дозволить підвищити безпеку поводження з РАВ, екологічність вітчизняної атомної енергетики та зберегти навколишнє середовище.

«На сьогоднішній день комплекс з переробки РАВ РАЕС повністю забезпечений необхідним фінансуванням. Усі роботи виконуються якісно та оперативно,- коментує Н. Шумкова, - Слід відзначити ефективний контроль з боку керівництва електростанції, професіоналізм персоналу та високу відповідальність підрядних організацій. Вимальовуються прогресивні зміни: ми бачимо об’єкт, який зовсім скоро буде готовим до здачі в експлуатацію».Теги: РАЕС, ФотоНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію