24.07.2017

Народний депутат Лев Підлісецький відвідав українські АЕС з метою обговорення питання впровадження нової моделі ринку електроенергії

Народний депутат Лев Підлісецький відвідав українські АЕС з метою обговорення питання впровадження нової моделі ринку електроенергії З метою обговорення змін, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про ринок електричної енергії», Запорізьку, Рівненську та Хмельницьку АЕС відвідали голова підкомітету з питань електроенергетики та транспортування енергії Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ВРУ, народний депутат України Лев Підлісецький, а також представники центру із впровадження нової моделі ринку НАЕК «Енергоатом».

У червні цього року Верховною Радою України прийнято Закон «Про ринок електричної енергії», що регулюватиме відносини у сфері продажу та доставки електроенергії в Україні з липня 2019 року. Закон передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації Закону запланований дворічний перехідний період.

Фахівці Хмельницької АЕС, в свою чергу, здійснили аналіз можливості переходу на нову ринкову модель. За словами заступника головного інженера з електрообладнання та систем контролю управління ВП ХАЕС Олександра Копійка, для впровадження такої моделі необхідно модернізувати відповідне обладнання та вирішити низку організаційних питань.

Зустріч автора законопроекту, народного депутата Лева Підлісецького з керівництвом Рівненської АЕС мала ознайомчий характер, адже, враховуючи, що ринкове регулювання енергоринку в Україні впроваджується вперше, вродовж наступних двох років треба провести колосальну підготовчу роботу. За словами Лева Підлісецького, Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електроенергії і регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем та постачанням електроенергії. За баченням нардепа, Енергоатом за рахунок формування ринкових цін отримає можливість розвиватись та самостійно фінансувати власні програми.

Як підкреслив директор центру із впровадження нової моделі ринку – радник президента «НАЕК «Енергатом» Сергій Бедін, Компанія буде повноцінним учасником ринку, починаючи від двосторонніх контрактів і закінчуючи балансуючим ринком, а також виступатиме на ринку додаткових послуг. Після ухвалення підзаконних актів, у яких детально будуть прописані правила участі для усіх задіяних структур, буде окреслено компетенцію Енергоатома та його відокремлених підрозділів. На думку генерального директора РАЕС Павла Павлишина, з впровадженням нового Закону про ринок електроенергії енергогенеруючим підприємствам доведеться навчитися продавати власний продукт.

Під час перебування на майданчику РАЕС народний депутат Лев Підлісецький відповів на запитання персоналу, отримав депутатські запити, а також відвідав енергоблоки №1,2, комплекс з переробки РАВ, що будується, та навчально-тренувальний центр.