Прес-центр

09.08.2017

На Запорізькій АЕС триває вдосконалення системи поводження з радіоактивними відходами

На Запорізькій АЕС планується нове будівництво - тимчасове сховище легкого типу для зберігання кондиціонованих РАВ (радіоактивних відходів) у залізобетонних контейнерах. По цьому питанню відбулися громадські слухання за участю фахівців станції, і всіх, хто буде задіяний в процесі зведення об'єкта.

Питання, пов'язані з утилізацією радіоактивних відходів, виникають у всіх країн - виробників електроенергії на атомних станціях. Україна не виняток, і на сьогоднішній день будівництво тимчасового сховища є невід'ємною частиною модернізованої системи поводження з РАВ на ЗАЕС.

На слуханнях представників громадськості детально проінформували про підстави, умови експлуатації та заходи захисту майбутнього об'єкта.

«Проектні роботи виконані Харківським науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом «Енергопроект», - розповідає заступник начальника цеху дезактивації з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами Сергій Пихтін. - «Геологічні умови не суперечать можливості будівництва, так само розміщення об'єкта враховує всі заходи, спрямовані на забезпечення безпеки персоналу, населення та захист навколишнього середовища».

Тимчасове сховище легкого типу буде розташовано на території промислового майданчика Запорізької АЕС. Основним елементом, що забезпечує безпеку поводження з радіоактивними відходами, є універсальний захисний залізобетонний контейнер. Він розроблений і виготовляється відповідно до вимог з радіаційної та ядерної безпеки, відноситься до систем важливих для безпеки, що накладає додаткові вимоги до виготовлення, контролю якості та надійності.

Планована діяльність забезпечить контрольоване зберігання РАВ низької та середньої активності в умовах, які виключають вплив на них природних чинників та забезпечують радіаційний захист навколишнього середовища.

Передбачена система стаціонарних захисних бар'єрів забезпечує захист від впливу іонізуючого випромінювання на населення, персонал і навколишнє середовище.

За результатами виконаних розрахунків будівництво і експлуатація тимчасового сховища не впливає на стан навколишнього середовища.Теги: ЗАЕС, ФотоНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію