Прес-центр

15.08.2017

Пріоритетом Енергоатома на друге півріччя залишається забезпечення надійної роботи Об’єднаної енергосистеми

Пріоритетом Енергоатома на друге півріччя залишається забезпечення надійної роботи Об’єднаної енергосистеми

За підсумками І півріччя 2017 року всі відокремлені підрозділи НАЕК «Енергоатом» виконали основні виробничі завдання. Такий висновок було зроблено за результатами засідання Балансової комісії Енергоатома, яке відбулось 9 серпня у Києві. (Детально з підсумками роботи Компанії можна ознайомитись у презентації «Підсумки роботи НАЕК «Енергоатом» за І півріччя 2017 року»).

Виступаючи на засіданні балансової комісії, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський звернув увагу присутніх на тому, що в Об’єднаній енергетичній системі України залишається складна ситуація. «У нас у розпалі ремонтна кампанія і підготовка до опалювального сезону. Надзвичайна спека та маловоддя, які не перший рік спостерігаються в нашій крані, призводять до того, що Енергоатом змушений водночас із масштабними ремонтними роботами працювати майже на піку навантаження, близькому до зимових максимумів споживання електроенергії. Це надзвичайно відповідальний режим експлуатації, і нам не можна розслаблятися, навіть з огляду на позитивні показники роботи, які Енергоатом продемонстрував у першому півріччі. Як завжди, в складних ситуаціях всі надії покладаються на атомну енергетику, і питання лише одне: чи можна ще навантажити АЕС. Виходячи з цього, нам і треба вести поточну діяльність та готуватися до осінньо-зимового максимуму», - підкреслив очільник Енергоатома.

Серед головних завдань Компанії, на яких вона має зосередитись, Юрій Недашковський назвав продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС. «Зараз це, в першу чергу, енергоблок №3 Рівненської АЕС, третій енергоблок Южно-Української та перший блок Хмельницької АЕС. Результати першого півріччя дозволяють говорити про те, що у цьому році роботи в рамках продовження термінів експлуатації відбуватимуться у повній відповідності із графіком», - зазначив президент Енергоатома.

Паралельно Компанія розгортає роботи з підвищення ефективності енергоблоків атомних станцій. «Перші кроки, які були зроблені у цьому напрямку – заміна конденсаторного обладнання. Головна мета цього процесу полягає у збереженні парку наших енергоблоків з одночасним підвищенням їхньої потужності», - наголосив президент.

«Нова модель ринку електричної енергії є для нас одночасно, і великою перспективою, і великим викликом. Навіть якщо ми забезпечимо бездоганні технічні умови для функціонування наших енергоблоків, загальна успішність Компанії залежатиме від того, як ми пристосуємось до нових ринкових умов. Друге півріччя поточного року стане ключовим в контексті підготовки до нового ринку, адже він запрацює вже у 2019 році, що вимагає від Компанії завершення усіх підготовчих заходів до кінця року поточного, з тим щоб протягом 2018 року ми встигли повністю адаптуватись до нових умов», - зазначив керівник Енергоатома.  

Аналізуючи результати роботи ВП АЕС у І півріччі, які отримали задовільні оцінки, було окремо відзначено позитивні результати Хмельницької АЕС щодо усунення порушень в роботі станції. Як зазначили члени комісії, якщо у 2014-2015 роках на адресу ХАЕС лунало багато критики, то завдяки правильним організаційним та кадровим рішенням останні півтора роки станція відпрацювала без жодного порушення.

Юрій Недашковський відзначив, що  за підсумками першого півріччя поточного року значно покращив показники своєї роботи ВП «Атомкомплект», який забезпечував не лише своєчасне постачання матеріалів та обладнання на АЕС, але й не перевищив кошторису виробничої діяльності.

Також з-поміж сервісних підрозділів Енергоатома одноголосно позитивну оцінку діяльності отримав Атомремонтсервіс, який  цьогоріч розпочав самостійно виконувати інспекцію ядерного палива ТВЗ-W/WR з використанням Стенду інспекції та ремонту палива (СІРП), котру раніше проводили фахівці компанії Westinghouse. Завдяки цій інновації в ході двох інспекцій палива Енергоатом заощадив близько 7,5 млн грн.

Завершуючи засідання Балансової комісії, Юрій Недашковський висловив переконання, що за підсумками 2017 року усі позитивні результати діяльності Енергоатома у першому півріччі будуть збережені та покращені. «Дякую усім за відвертий та конструктивний діалог, впевнений, що ми впораємось з усіма завданнями, які стоять перед Компанією», - додав президент Енергоатома. 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію