Прес-центр

15.08.2017

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС встановлюється програмно-технічний комплекс «BEACON-TSM» виробництва Westinghouse

У поточний ремонт в активну зону четвертого енергоблока буде завантажена частина палива виробництва Westinghousе, тому діюча система внутрішньореакторного контролю виробництва ПрАТ СНВО «Імпульс» зазнає модифікації шляхом інтеграції «BEACON-TSM».

Представники Westinghouse, Сєверодонецького ПрАТ СНВО «Імпульс» та фахівці цеху теплової автоматики та вимірювань проводять встановлення і налагодження програмно-технічного комплексу «BEACON-TSM», призначеного для моніторингу нейтронно-фізичних параметрів активної зони реактора при експлуатації ТВЗ-WR, включаючи «змішані» завантаження.

«Основне завдання системи внутрішньореакторного контролю - прийом інформації від датчиків в активній зоні і датчиків на обладнанні першого контуру і на її підставі розрахунок нейтронно-фізичних параметрів активної зони і тепло-гідравлічні розрахунки» - розповіла інженер-програміст цеху теплової автоматики та вимірювань Галина Кондратюк-Суркова.

Програмне забезпечення «BEACON-ТSМ» виконане якісно і на високому технічному рівні. Це підтверджує його реалізація на 80 блоках в світі.

Впровадження в діючий комплекс системи внутрішньореакторного контролю виробництва ПрАТ СНВО «Імпульс» зараз проводиться лише вдруге і саме на Запорізькій АЕС. Над питаннями інтеграції американські і українські фахівці працюють в єдиній команді.

Аналогічне обладнання було поставлене на п'ятий енергоблок ЗАЕС перед завантаженням нового палива. Воно відпрацювало вже більше року і протягом цього терміну фахівці Запорізької АЕС щільно взаємодіяли з компанією Westinghousе, вносячи пропозиції щодо поліпшення та вдосконалення роботи комплексу.

В результаті на четвертий енергоблок встановлюється вже нова, більш досконала версія програмного забезпечення.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію