Прес-центр

18.08.2017

Президент Енергоатома відвідав Южно-Український енергокомплекс з робочим візитом

Президент Енергоатома відвідав Южно-Український енергокомплекс з робочим візитом Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський 17 серпня відвідав з робочим візитом Южно-Український енергокомплекс, де провів низку виробничих нарад.

У рамках візиту очільник Компанії разом з представниками дирекції Енергоатома побував на будівельному майданчику бризкальних басейнів,  струменеспрямовуючої споруди та насосної станції подачі води на бризкальні басейни. Усі ці об’єкти зводяться в рамках проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1...3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС», і на кожному з них кипить робота.

Під час виробничої наради стосовно реалізації будівельних проектів на южно-українському майданчику фахівці управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС доповіли, що відставання від графіка виконання протокольних рішень оперативних штабів з реконструкції системи техводопостачання АЕС на сьогодні відсутнє. Будівельні роботи на бризкальному басейні №1 завершено повністю, причому частину з них - виготовлення та встановлення трубопроводів, нанесення антикорозійного покриття, монтаж сопел тощо – реалізовано з випередженням графіка. На другому басейні облаштовано основу чаші, завершено виготовлення трубопроводів, на фінішну пряму вийшли виконання бетонної підготовки, облаштування дамби обвалування басейну, а також укладання геотекстилю в основу дамби. Розпочато роботи з монтажу армокаркасів дна та опор, встановлення трубопроводів та сопел.

На місці струменеспрямовуючої споруди насипано 500 м роздільної гранітної дамби, виготовлено полотнища завіси, облаштовано пірс, йде збирання понтонних модулів та виготовлення якорів. Відсипано також відсічну дамбу для розміщення майбутньої насосної станції. Згідно з графіком тут триває осушення відсіченої частини. Усі перераховані будівельні роботи мають бути завершені до кінця поточного року. А вже на початку наступного на будмайданчику очікують на насоси для першої черги бризкальних басейнів (№1 і №2), що нині виготовляються італійською фірмою-виробником «TERMOMECCANICA POMPE».

На нараді йшла мова також про добудову третього агрегату Ташлицької ГАЕС, підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м та ін. Підсумовуючим висновком наради можна вважати слова керівника дирекції НАЕК з інвестицій та перспективного розвитку Тетяни Амосової: «Працюємо дуже динамічно. Усі питання вирішуємо оперативно».

У другій частині робочого візиту президент Енергоатома взяв участь у нараді з обговорення технічних питань підвищення ефективності та потужності енергоблока №3 Южно-Української АЕС за участі представників компанії «Westinghouse». Виступаючи на нараді, Юрій Недашковський зазначив: «Сьогодні ми говоримо про дуже важливий проект, який входить до числа найпріоритетніших для нас. Річ у тім, що роботи з підвищення потужності та ефективності енергоблоків є складовою частиною пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз». Нещодавно наше Міністерство енергетики та вугільної промисловості і Енергоатом отримали проект його техніко-економічного обґрунтування, в якому згаданим напрямкам відведено дуже важливу роль. Від цього в цілому залежатиме успіх дуже великого проекту, пов'язаного з експортом електричної енергії до Європи та добудовою двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції».

Довідка. Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію