Прес-центр

06.09.2017

На Рівненській АЕС відбулося чергове засідання оперативного штабу щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №3

На проммайданчику Рівненської АЕС відбувся черговий оперативний штаб під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина, у ході якого були обговорені питання стану реалізації заходів некапітального характеру в рамках Програми підготовки енергоблока №3 РАЕС до продовження терміну експлуатації (ПТЕ).

Про хід виконання заходів інжинірингового характеру (некапітальні) звітував заступник головного інженера РАЕС з модернізації та управління ресурсом Сергій Григораш спільно з керівниками структурних підрозділів електростанції. На сьогоднішній день зі 129 пунктів Програми ПТЕ реалізовані 112, решта знаходяться на різних стадіях виконання. Узгоджено Держатомрегулювання рішення з продовження терміну експлуатації корпусу реактора енергоблоку №3 з обґрунтованим терміном експлуатації до 60 років. З метою модернізації математичної платформи повномасштабного тренажера ВВЕР-1000 в навчально-тренувальному центрі РАЕС заключено договір про його модернізацію.

Як зазначив начальник відділу пожежної безпеки служби відомчого нагляду та пожежної безпеки РАЕС Микола Шимко, на енергоблоці №3 в залежності від категорії приміщення, із 94 передбачених на 2017-2018 роки замінено 29 дверей на протипожежні.

В рамках Програми підготовки енергоблоку №3 до ПТЕ необхідно усунути відхилення від норм та правил, які зафіксовані у Звіті з аналізу безпеки блоку №3. Одне з таких – відсутність установки переробки горючих рідких радіоактивних відходів. Також до початку планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №3 заплановано узгодити в повному обсязі шість рішень про продовження терміну експлуатації, які дозволять закінчити етап оцінки технічного стану критичних елементів основного обладнання енергоблоку-мільйонника таких, як: парогенератори, компенсатор тиску, головні циркуляційні насоси, головні циркуляційні трубопроводи 1 контуру, гідроємності, внутрішньокорпусні пристрої.

«Виконання усіх запланованих інжинірингових заходів (некапітального характеру) йде за графіком. Їх реалізація сприятиме підвищенню рівня безпеки та надійності енергоблоку, що є пріоритетним завданням рівненських атомників. З фінансуванням напрямку діяльності з продовження терміну експлуатації (некапітального характеру) також ніяких критичних питань на сьогодні не виникає», - запевнив Сергій Григораш.

У підсумку засідання оперативного штабу генеральний директор РАЕС Павло Павлишин наголосив, що колективу Рівненської АЕС необхідно докласти максимум зусиль аби виконати всі заплановані заходи ще до початку планово-попереджувального ремонту на блоці-мільйоннику.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію