Прес-центр

06.09.2017

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю села Благовіщенка

06 вересня 2017 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю села Благовіщенка для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС. Зустріч проходила в форматі громадських слухань.
Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС - 05.03.2017р. і розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку – основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Зі вступним словом виступив начальник управління роботи з громадськістю та ЗМІ Запорізької АЕС Сергій Шимчев, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС. З докладною доповіддю виступив головний спеціаліст з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків – керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізацією Василь Лилак. У своєму виступі він розповів присутнім, що таке продовження терміну експлуатації енергоблоків і як цей захід виконується не тільки в Україні, але і в світі, представив інформацію про стан атомної енергетики світу і про роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для жителів країни і жителів зони спостереження ЗАЕС, про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку, про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблоку №3, про заходи щодо підвищення безпеки енергоблоку, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження.

Начальник служби аналізу безпеки Олександр Депенчук розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №3, розроблених звітах, так званих факторах безпеки і комплексного аналізу безпеки.

Заступник начальника цеху радіаційної безпеки Сергій Сухочев розповів присутнім про принципи роботи системи радіаційного контролю і пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції.

Продемонстрував присутнім роботу системи радіаційного контролю на сайті Запорізької АЕС в режимі реального часу, акцентувавши увагу на безпеку і відсутність радіаційного впливу Запорізької АЕС.

Під час зустрічі фахівці ЗАЕС пояснили технічну та економічну доцільність продовження терміну експлуатації енергоблоків ЗАЕС, представили інформацію про світовий досвід в даному напрямку і тих заходах, які проводяться в рамках продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС.

Далі зустріч з громадськістю с.Благовіщенка продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасники зустрічі цікавилися питаннями екології, тарифів на електроенергію, соціальними пільгами для жителів зони спостереження ЗАЕС і про їх соціальну захищеність, прозвучали питання, що стосуються аварійної готовності та дій при можливій евакуації, а також про засоби стаціонарного радіометричного інформування. Також громадськість цікавило питання на якому паливі буде працювати після продовження енергоблок №3. На ці та інші питання фахівці ЗАЕС надали вичерпні відповіді.

Завершуючи зустріч з громадськістю, голова Благовіщенського сільської ради Людмила Дрязгіна подякувала фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали і за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.

Представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження термінів експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС в с.Благовіщенка.

Теги: ЗАЕС, ПТЕНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію