Прес-центр

11.09.2017

На ЮУАЕС відбулося чергове засідання оперативного штабу з реконструкції системи техводопостачання

На ЮУАЕС відбулося чергове засідання оперативного штабу з реконструкції системи техводопостачання

На будівельному майданчику комплексу бризкальних басейнів Южно-Української АЕС 7 вересня відбулося чергове засідання оперативного штабу з реконструкції системи технічного водопостачання. У його перебігу розглянуто поточний стан справ на об'єкті, а також скоординовано подальші дії всіх учасників реалізації проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС».

Нараду провів віце-президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Айдин Айсін, який до її початку разом з представниками дирекції компанії, Южно-Українського енергокомплексу та генерального підрядника, - ПАТ «Юженергобуд» - ознайомився з ходом будівництва струменеспрямовуючої споруди, будівлі насосної станції подачі води та другого бризкального басейну. У роботі штабу взяли участь також представники цехів і підрозділів ЮУАЕС, ВП «Атомкомплект», генерального проектувальника - ВАТ «ХІ «Енергопроект» і фірми-виробника насосного обладнання - «TM.P. S.p.A - Termomeccanica Pompe».

Під час засідання особливу увагу було приділено будівництву насосної станції подачі води на бризкальні басейни та питанням закупівель основного та допоміжного обладнання. Зокрема, детально розглянуто графік розробки робочої документації та будівельно-монтажних робіт на будівлі насосної станції. Було зазначено, що станом на 6 вересня заходи з видачі початкових даних, розробки та узгодження з виробником обладнання принципових рішень виконано. У зазначені терміни реалізовано також більшу частину будівельних робіт, решта перебуває в стадії виконання. У графіку також розробка документації з допоміжного механічного, вантажопідйомного та електротехнічного обладнання, трансформаторної підстанції, лінії електропередач тощо.

Учасники штабу констатували, що реалізація проекту загалом ведеться за планом. Проте в частині проведення закупівель обладнання намітилося певне відставання. «Є досить багато питань, що стосуються обладнання, - зазначила директор Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова. - Генеральний проектувальник вже видав усі специфікації, які потрібні на першому етапі, тому зараз ведеться велика робота з їхньої розцінки, видачі заявок, розробки технічних вимог і інших документів, щоб організувати закупівельний процес. На жаль, усю документацію підготовлено під кінець року, тому подальший хід робіт буде пов'язаний ще й з розподілом бюджету - який бюджет потрібно на поточний рік, і який - на наступний. Питання складні, проте я вважаю, їх можна вирішити. У цьому процесі задіяні багато підрозділів, тому необхідна жорстка координація робіт».

Для вибору оптимального варіанту всі можливі шляхи вирішення критичних питань, які були озвучені у перебігу наради, будуть розглянуті та вивчені всіма учасниками реалізації проекту реконструкції технічного водопостачання Южно-Української АЕС.

Довідка. Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача. Загальна вартість будівництва об'єктів складає 1214,4 млн грн. Тривалість будівництва - 36 місяців.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато в середині березня. Оперативний штаб створено наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію