09.10.2017

За ініціативи Енергоатома у Києві відбувся міжнародний семінар ВАО АЕС «Лідерство у атомній енергетиці»

Семінар Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO) «Лідерство у атомній енергетиці» був проведений з метою розвитку лідерських якостей персоналу основних посад на атомних станціях та в експлуатуючих організаціях. Семінар відбувся в Києві з 3 по 6 жовтня.

За словами організаторів, така тема для семінару була обрана через те, що за результатами 75 партнерських перевірок, проведених ВАО АЕС в 2014-2015 роках, розділ Виробничих задач та критеріїв їх виконання (ВЗКВ) «Лідерство» є типовою областю для покращення.

В семінарі взяли участь понад 40 працівників атомної галузі з України, Росії, Білорусі та Ірану. В рамках семінару учасники обговорювали основні ділові стилі поведінки, стан та особливості Культури ядерної безпеки, методи формування правильних моделей поведінки персоналу, а також питання управління робочим часом.

Основою для семінару став курс Паризького центру ВАО АЕС, який був доопрацьований з врахуванням специфіки роботи компаній, що експлуатують реактори типу ВВЕР.

По завершенню семінару учасники розробили особисті плани подальших дій для розвитку та обговорили майбутні події, які будуть проведені для подальшого удосконалення лідерських якостей персоналу ядерної галузі.

У планах  спільних дій на наступні роки семінари з лідерства  будуть проведені на усіх АЕС. Стартовою площадкою у 2018 році визначена  Рівненська  АЕС.

Довідка. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того, щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності при експлуатації своїх атомних станцій.