09.10.2017

19 жовтня на Южно-Українській АЕС пройде протиаварійне тренування

19 жовтня 2017 року відповідно до графіку проведення протиаварійних тренувань аварійних груп та бригад на 2017 рік на Южно-Українській АЕС буде проведено загальностанційне протиаварійне тренування з ліквідації УМОВНОЇ аварії.

Відповідно до програми навчань, буде змодельовано УМОВНУ пожежу на головному маслобаку енергоблока №1 з короткочасним скидом радіоактивної пари на проммайданчик ВП ЮУАЕС через протікання теплоносія першого контуру в другий з не посадкою швидкодіючого редукційного пристрою скидання пари в атмосферу (ШРП-А) аварійного парогенератора.

Під час УМОВНОГО тренування буде перевірено постійну готовність керівного складу, оперативного персоналу та членів аварійних груп і бригад атомної станції до реагування у разі виникнення аварій чи надзвичайних ситуацій, організації робіт з їх локалізації, а також ліквідації їх наслідків.

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).