Прес-центр

23.01.2018

РАЕС готується до повторної партнерської перевірки ВАО АЕС

Восени цього року на Рівненській АЕС відбудеться повторна партнерська перевірка представниками Паризького та Московського центрів ВАО АЕС (WANO), метою якої є оцінка виконання на РАЕС попередньо окреслених зауважень та рекомендацій.

Проведення повторної партнерської перевірки (ППП) ВАО АЕС, за попередньою домовленістю, відбудеться у жовтні 2018 року. Увага команди експертів ППП ВАО АЕС буде спрямована на перевірку поточного стану областей для покращення (ОДП) у відповідності до критеріїв ВАО АЕС і визначення прогресу в ознаках культури ядерної безпеки. Стан виконання заходів з підготовки до перевірки контролюється в тому числі і за допомогою автоматизованої системи управління документацією АСУД, де відслідковується кожен етап конкретного заходу, відтак щодня є оперативна інформація за кожним напрямком.

«Підготовка проходить досить активно. Впродовж січня та лютого заплановано проведення нарад для уточнення стану виконання коригуючих заходів, під час яких буде детально розглянуто кожен напрямок, його особливості, терміни виконання, порядок та методологія проведення, - розповідає заступник генерального директора РАЕС з якості та управління Віктор Кравець, - Вже обговорені область радіаційного контролю та заходи поліпшення радіаційного захисту установок контролю радіоактивного забруднення, питання пожежної безпеки, аварійного реагування та управління конфігурацією обладнання АЕС. Після усунення всіх зауважень відбудеться засідання на чолі з генеральним директором, де будуть заслухані звіти керівників напрямків перевірки».

Основною метою підготовки є усунення усіх зауважень та демонстрація прогресу в усіх областях, що були зазначені для покращення експертами ВАО АЕС під час попередньої перевірки. Адже відповідно до методики проведення ППП міжнародні експерти оцінюватимуть стан виконання заходів у визначених ОДП за чотирма рівнями. «Загальний стан виконання коригуючих заходів в області радіаційної безпеки – на високому рівні. Було усунуто всі зауваження та придбано нові радіометри, створено мультимедійний курс для навчання персоналу, відтворено прототипу санітарного шлюзу в навчально-тренувальному центрі РАЕС, проаналізовано виробничу документацію, прийнято рішення про регулярний розгляд випадків порушень на комітеті «ALARA», концепція якого – це широко поширена світова практика, що є важливим елементом культури безпеки, - доповів начальник цеху радіаційної безпеки Олег Салагаєв.

Усунення зауважень та втілення рекомендацій має відбутися до проведення повторної перевірки ВАО АЕС. Незмінною позицією адміністрації підприємства є повна відкритість з боку рівненських атомників, відвертий чесний діалог та співпраця, адже саме такий підхід дає можливість розвиватись та рухатись вперед.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію