Прес-центр

02.03.2018

На енергоблоці №2 ЗАЕС впроваджується комплексна система діагностики обладнання реакторної установки

Під час планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №2 Запорізької АЕС, в рамках виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ), триває впровадження комплексної системи діагностики обладнання реакторної установки (КСД РУ).

Комплексна система діагностики РУ видає інформацію про стан основного обладнання реакторного відділення. Кінцевим споживачем діагностичних показників є служба головного спеціаліста з енергетичних реакторів (СГСЕР).

«Сама система призначена для комплексного контролю і діагностування основного обладнання та трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000 (В-320) в режимі нормальної експлуатації, з використанням даних локальних систем діагностики, інформації від керуючої обчислювальної мережі енергоблоку і автоматизованої системи радіаційного контролю», - каже інженер по експлуатації СГСЕР В'ячеслав Калєнік.

В першу чергу нова комплексна система значно підвищить рівень безпеки експлуатації енергоблока - за рахунок оперативного аналізу стану та раннього виявлення непроектних станів (аномалій) в обладнанні реакторної установки. Також це дасть можливість отримувати необхідну інформацію для прийняття рішення про можливість продовження терміну експлуатації, дозволить оптимізувати планування технічного обслуговування обладнання РУЮ що  діагностується.

На першому і третьому енергоблоках ЗАЕС окремі системи КСД РУ вже введені в дослідну експлуатацію. Впровадження системи в промислову експлуатацію на блоках №1, 2, 3 заплановано на 2019 рік.

Нагадаємо, станом на 2 березня, на енергоблоці №2 Запорізької АЕС триває 42-а доба середнього планового ремонту.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію