Прес-центр

17.04.2018

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС виконане хімічне промивання парогенераторів

Хімічна промивка необхідна для продовження терміну безпечної експлуатації парогенераторів. Її суть полягає в розчиненні і видаленні накопичених в процесі експлуатації відкладень і шламу.

При підготовці до заходу була виконана колосальна робота. Це і обстеження корозійного стану, і проведення розрахунків кількості шламу, що накопичився, і спостереження за водно-хімічним режимом 2 контуру і його впливом на корозійний стан парогенераторів, і відпрацювання в лабораторних умовах рецептур промивних розчинів.

На підставі багаторічних спостережень і аналізу був розрахований обсяг відкладень. Все підтвердилося при візуальному обстеженні. Була складена рецептура з урахуванням кількості реагентів, необхідних для видалення наявного шламу.

В результаті кількість вимитих відкладень відповідає цифрі, отриманій при розрахунках і обстеженнях, тобто всі плани з «омолодження» корозійного стану теплообмінних поверхонь парогенераторів на енергоблоці №4 виконані.

Всього за час експлуатації Запорізької АЕС було проведено 20 хімічних промивок парогенераторів.

«Що стосується перспективи, на даний момент складено, затверджено і прийнято в роботу Графік хімічних промивок парогенераторів на 2017-2022 рр. У 2019 році планується проведення аналогічного заходу на енергоблоках №5 і №6 ЗАЕС», - розповів керівник групи корозії і спектрометрії водно-радіохімічної лабораторії Юрій Богатирьов.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію