Прес-центр

23.04.2018

Визначено остаточні терміни пуску першого пускового комплексу бризкальних басейнів ЮУАЕС

Визначено остаточні терміни пуску першого пускового комплексу бризкальних басейнів ЮУАЕС

Оперативний штаб з реалізації проекту реконструкції системи технічного водопостачання ЮУАЕС визначив остаточні терміни введення в роботу першого пускового комплексу бризкальних басейнів (басейни №1 і №2) - травень 2019 року. До цього часу має бути повністю реалізований перший етап заходів щодо зняття обмежень потужності южно-українських енергоблоків, викликаних недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в жаркі літні періоди.

Черговий  щомісячний збір членів штабу під головуванням віце-президента НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна на будівельному майданчику відбувся 20 квітня. Традиційно розглядався поточний стан справ на об'єкті та виконання протоколу попереднього засідання. У процесі обговорення зазначено, що на сьогодні через низку об'єктивних причин існує відставання в термінах постачань необхідного обладнання. «Ми вирішували досить багато питань щодо всієї документації, яка має бути. Через це в термінах вийшло трохи довше, ніж було передбачено в нас у проекті. Але зараз з'явилися реальні терміни постачання устаткування. І це дозволяє нам зробити кінцевий графік» - повідомила по завершенні засідання штабу директор Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова, та констатувала: «У грудні ми все звозимо, монтуємо, перевіряємо. А в травні у нас пуск з водою».

Поки ж на майданчику активно ведуться будівельні роботи. На відміну від попередніх років, коли погодні умови дозволяли не припиняти будівництво практично впродовж усього холодного періоду, ця зима виявилася не такою сприятливою. Упродовж 3,5 місяців роботи не велися, тому сьогодні перед генеральним підрядчиком - ПАО «Юженергобуд» - поставлено завдання максимально збільшити кількість персоналу та техніки, організувати роботу в декілька змін для того, щоб надолужити втрачений час.

Додатково: Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато в середині березня 2016 р. Оперативний штаб створено наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію