Прес-центр

15.05.2018

На Запорізькій АЕС відбулася робоча зустріч представників японської корпорації Toshiba з керівництвом станції

На Запорізькій АЕС відбулася робоча зустріч представників японської корпорації Toshiba з керівництвом станції. Корпорація пропонує свої послуги із модернізації обладнання з впровадженням заходів з підвищення потужності.

Основна мета візиту фахівців Toshiba - зібрати повну інформацію про конструкцію генератора. Вони проведуть вимірювання параметрів обладнання на енергоблоці №4. І потім вихідні матеріали будуть опрацьовуватися для подальших розрахунків і пропозицій.

У презентаціях японські фахівці представили попередні пропозиції щодо заміни генератора та економічні розрахунки.

«Для нас сьогодні це перспективне питання. Ми бачимо проблеми, які потрібно вирішувати, наприклад питання зі збудниками, ми будемо його обговорювати. А що стосується генераторів - це опрацювання на довгострокову перспективу», - розповів заступник головного інженера з електротехнічного обладнання і систем контролю та управління ВП ЗАЕС Володимир Руденко.

Також фахівці Toshiba озвучили, що японська сторона має намір співпрацювати з Україною і в виготовленні та модернізації турбін для ядерно-енергетичних об'єктів.

Найближчим часом Toshiba планує підписати меморандум з найбільшим в Україні виробником турбінного обладнання - АТ «Турбоатом».

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію