Прес-центр

13.07.2018

Відкритий розподільчий пристрій ВРП-750 кВ РАЕС виведено у плановий ремонт

В рамках планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків №№ 3,4 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС розпочато ремонтні роботи відкритого розподільчого пристрою ВРП-750 кВ.

Наразі на РАЕС у планово-попереджувальних ремонтах перебувають два мільйонники – енергоблоки №3 та №4. Одночасний період ремонтів блоків, вироблена електроенергія яких транспортується через ВРП -750кВ, дозволив вивести у плановий ремонт відкритий розподільчий пристрій ВРП-750 кВ, а також у повному об’ємі вивести з роботи лінії електропередач (ЛЕП) «РАЕС – п/с «Київська», «РАЕС – п/с «Західноукраїнська». Розпочато ремонтні роботи основного устаткування розподільчого пристрою: трьох трансформаторів енергоблоку №4 та трансформатора зв’язку, який працює між ВРП-750 кВ та ВРП-330 кВ. Також, запланована заміна щитів постійного струму з їх подальшим випробуванням.

Висока кваліфікація персоналу Рівнеської АЕС дозволяє виконати основну частину робіт власними силами. Наразі задіяний персонал ВРП-330 кВ, лабораторій електричного цеху та персонал цеху з ремонту електротехнічного устаткування енергоремонтного підрозділу (ЕРП). Пізніше до виконання ремонтних робіт долучиться ремонтно-будівельний цех ЕРП.

Капітальний ремонт першого шунтуючого реактора та ремонт системи охолодження виконає персонал ВП «Атомремонтсервіс», який надасть послуги з огляду, налагодження та заміни електротехнічного обладнання ВРП-750 кВ.

Як підкреслив заступник начальника цеху з експлуатації загальностанційних об’єктів електричного цеху РАЕС Федір Грибіненко, згідно з графіком ремонту роботи виконуватимуться до 10 серпня, але завершити їх необхідно до пуску енергоблоку №3 Рівненської АЕС, рішення про продовження терміну експлуатації якого буде винесено на Колегії Держатомрегулювання України.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію