Прес-центр

06.08.2018

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Нікопольського району

03 серпня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Нікопольського району Дніпропетровської області для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС - 04.04.2018 року та розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Зі вступним словом виступив перший заступник голови Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровьскої області Геннадій Зимін, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС. З доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. У своєму виступі він надав присутнім інформацію про стан атомної енергетики світу і про роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для мешканцiв зони спостереження станції, розповів про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №4, про заходи з підвищення безпеки енергоблока, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження, а також представив інформацію про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.

Заступник начальника відділу супроводу звітів з аналізу безпеки Сергій Борсук коротко розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4, розроблені звіти, так звані фактори безпеки, і комплексний аналіз безпеки.

В.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції, про проведену модернізацію системи радіаційного контролю.

Начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін надав інформацію про організацію екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища, що проводиться на Запорізькій АЕС.

Далі зустріч з громадськістю Нікопольського району продовжилася в форматі «питання-відповідь». Крім теми продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасників зустрічі цікавило питання безпеки виробництва атомної енергії, соціального захисту населення зони розташування атомної електростанції, додаткових пільг мешканцям цієї території, якості медичного обслуговування.  Також мешканців району цікавили обладнання постів радіаційного контролю та функціонування системи оповіщення.

Завершуючи зустріч з громадськістю, представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС з жителями Нікопольського району.

У свою чергу мешканці Нікопольського району подякували фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали і за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію