Прес-центр

22.08.2018

Запорізька АЕС готується до місії OSART

На Запорізькій АЕС виконуються заходи, необхідні для проведення міжнародної місії OSART. Приймати команду міжнародних експертів станція буде в травні 2020 року.

Представники міжнародного агентства перевірять, як виконуються норми та вимоги МАГАТЕ і оцінять стан безпеки атомної електростанції. Перевірка пройде за 12 напрямами діяльності, важливими для безпеки АЕС. По кожному з них створені робочі групи. До підготовки підключаються дирекція ДП «НАЕК «Енергоатом» та ВП «Науково - технічний центр», який здійснює науково - технічну підтримку ядерної галузі. Експерти перевірять стан обладнання та документації, які повинні повністю відповідати міжнародним стандартам.

Альберт Рябуха - начальник відділу досвіду експлуатації: «В 12 напрямків увійдуть: лідерство в сфері забезпечення безпеки, експлуатація, технічне обслуговування та ремонт, технічна підтримка та використання досвіду експлуатації, радіаційний захист, хімія, аварійне реагування та інші. Звіт за підсумками місії буде надано Міністерству енергетики та Держатомрегулювання України. Тому підготовка йде дуже серйозна».

У всьому світі місія OSART визнана потужним інструментом незалежної оцінки експлуатаційної безпеки АЕС. Тому звіт стане доступним для всіх атомних станцій світу. У документі будуть прописані рекомендації та області для вдосконалення, а також приклади позитивних практик, які в подальшому будуть поширені, як досвід, на інші атомні станції.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію