Прес-центр

20.04.2017

На Рівненській АЕС відбулася робоча зустріч з представниками АЕС Пакш

На Рівненській АЕС відбулася робоча зустріч з представниками АЕС Пакш (Угорщина) з питань контролю стану басейну витримки на енергоблоках типу ВВЕР-440.

Метою візиту угорської делегації є проведення консультацій з інженерами Рівненської АЕС з питань контролю матеріалів і визначення слабких місць, візуального контролю, ремонту, дезактивації і дозиметричного контролю басейну витримки (БВ) на енергоблоках типу ВВЕР-440.

На блоках атомної електростанції Пакш в Угорщині спостерігалися випадки протікання води з вмістом борної кислоти, джерелами яких були визначені БВ, басейн перевантаження ядерного палива, а також трубопроводи їх заповнення та зливу.

На енергоблоках №1, 2 Рівненської АЕС, в 2007 і 2010 роках відповідно, виконувалися роботи на басейнах витримки відпрацьованого ядерного палива. Як зазначає заступник начальника реакторного цеху №1 Вячеслав Сінюкін, необхідність виконання таких робіт була пов'язана з виконанням комплексу робіт з продовження термінів експлуатації залізобетонних конструкцій БВ; заміною нижніх незнімних стелажів зберігання відпрацьованого ядерного палива на стелажі ущільненого зберігання зі збільшеним числом осередків для зберігання ВЯП; виконанням робіт із заміни облицювань (герметичної та нержавіючої) БВ; ремонтом запірної арматури в невідсіченій від БВ частині.

В рамках робочої зустрічі було обговорено досвід контролю за станом БВ відпрацьованого ядерного палива, а також практика з підготовки та проведення виконаної на РАЕС реконструкції БВ. Зокрема іноземні гості представили власний позитивний досвід у напрямку збільшення потужності енергоблоків типу ВВЕР-440 до 500 МВт, переходу на паливну кампанію тривалістю 15 місяців (замість 12-ти) та скорочення періоду проведення ППР енергоблоків до 31 доби.

За словами керівника групи функціонально-вартісного аналізу АЕС Пакш Хейа Ласло, попередні спільні обговорення з цього питання із представниками Рівненської АЕС вже були проведені під час міжнародної конференції, яка нещодавно проходила під егідою ВАО АЕС в Угорщині. «Ми приїхали на РАЕС для проведення консультацій з продовження терміну експлуатації енергоблоків на АЕС Пакш. Наша робоча група займається проблемами пов’язаними із борними протіканнями, - наголошує іноземний спеціаліст, - Рівненська АЕС має великий досвід та власні напрацювання у даному напрямку. Ми, в свою чергу, також можемо поділитися результатами проведених аналізів на нашій АЕС. Тож ця зустріч стане корисною для обох сторін».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію