Прес-центр

17.08.2017

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю міста Дніпрорудне

Фахівці Запорізької АЕС 16 серпня 2017 року взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань, організованій Виконавчим комітетом Дніпрорудненської міської ради, з громадськістю міста Дніпрорудне для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю послугувало завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС - 05.03.2017 р. і розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

На початку зустрічі зі вступним словом виступив міський голова м. Дніпрорудне Юрій Коробов, оголосивши присутнім тему заходу.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС. З докладною доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. Начальник служби охорони навколишнього середовища Ігор Квашнін представив матеріали, що стосуються виконання Запорізькою АЕС всіх норм щодо захисту навколишнього середовища, а також вимог міжнародних конвенцій.

Спільно представники ЗАЕС пояснювали технічну та економічну доцільність продовження термінів експлуатації енергоблоків ЗАЕС, розповідали про світовий досвід в даному напрямку і ті заходи, які проводяться в рамках продовження термінів експлуатації третього енергоблока ЗАЕС.

Далі зустріч з громадськістю Дніпрорудного продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, були порушені питання соціальної захищеності населення, що проживає в зоні спостереження ЗАЕС, екологічні аспекти діяльності атомної енергетики, питання щодо постачальників палива для Запорізької АЕС, поводження з радіоактивними відходами та принципу дії комплексу ССВЯП.

На всі питання були надані компетентні та вичерпні відповіді від фахівців станції.

Представники Запорізької АЕС подякували організаторам зустрічі за дружню атмосферу і за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження термінів експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС з громадськістю міста Дніпрорудне.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію