Прес-центр

17.08.2017

На ХАЕС відбувся партнерський візит експертів робочих груп в рамках проекту «Нульовий рівень відмови ядерного палива»

15-17 серпня на Хмельницькій АЕС проходив партнерський візит експертів робочих груп в рамках проекту «Нульовий рівень відмови ядерного палива». Серед учасників делегації експерти з Чехії, Болгарії, Росії, України.

«Міжнародний проект «Нульовий рівень відмови ядерного палива» був започаткований в 2012 році, до учасників якого відразу приєдналась і Україна, оскільки безвідмовна та безаварійна робота ядерного палива – наша спільна мета», ‒ наголосила виконавчий директор з ядерної і радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки НАЕК «Енергоатом» Наталія Шумкова.

З 2014 року – це п’ятисторонній Меморандум про співпрацю. На сьогодні, крім виробника ядерного палива, чотири експлуатуючі організації націлені на реалізацію цього проекту, щоб на всіх етапах проектування, виготовлення та експлуатації палива, виключити можливі негативні впливи, які можуть призвести до зниження його експлуатаційних якостей.

На даний час проект «Нульовий рівень відмови ядерного палива» знаходиться в стадії реалізації та отримання перших результатів спільної діяльності всіх учасників. З початку впровадження якого було проведено біля сорока зустрічей, де обговорювалися нагальні питання реалізації проекту, формувалися робочі групи. Українські експерти ядерної галузі представлені у всіх робочих групах, де активно працюють за всіма напрямками діяльності.

Під час візиту на Хмельницьку АЕС експерти обговорили питання практики виключення потрапляння сторонніх предметів до відкритого обладнання першого контуру, аспекти впровадження режиму добового регулювання потужності на реакторах типу ВВЕР-1000 з паливом ТВСА, ознайомилися із досвідом Хмельницької АЕС та поділилися своїми напрацюваннями.

«Досвід колективу Хмельницької АЕС і знання, які ми отримали спілкуючись один з одним,  – ще один крок в досягненні спільної мети - нульового рівня відмови ядерного палива», - підсумувала результати візиту експертів Наталія Шумкова.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію