Прес-центр

23.08.2017

На Запорізькій АЕС розпочався основний етап збірки конденсатора турбіни енергоблока №3

Унікальні роботи із заміни конденсатора турбіни, які ведуться на третьому енергоблоці Запорізької АЕС, виходять на фінішну пряму. На даний момент почався завершальний етап - збирання конденсатора.

«Старі модулі були повністю демонтовані, розрізані й вивезені на ремонтні майданчики. Нові - вже встановлені на 11-му і 12-му конденсаторах, - повідомив заступник головного фахівця з турбін - начальник турбінного відділення блока №3 Юрій Борисовський. - Зараз ведеться аналогічна робота на 13-му».

Кожен конденсатор складається з трьох модулів. Їх встановлюють по черзі, центрують і готують до зварювальних робіт.

Встановлюють модулі за допомогою лебідки. По спеціально спорудженій металоконструкції багатотонне обладнання плавно «ковзає» до призначеного для нього місця. Після встановлення 13-го конденсатора більша частина навантаження припаде на зварювальників.

«Це буквально кілометри зварних з'єднань! Всі три модуля приварюються один до одного по периметру. Після того як все буде зроблено, за допомогою спеціальних гідравлічних домкратів конденсатор встановлять на штатні опори. І тільки після цього почнеться приварювання циркуляційних камер» - окреслив завдання Юрій Борисовський.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

 

Теги: ЗАЕС, ВідеоНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію