Прес-центр

30.08.2017

На ЮУАЕС ведеться заміна акумуляторних батарей на системах, важливих для безпеки

У рамках виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків АЕС на першому южно-українському ведеться заміна двох акумуляторних батарей - загальноблокової та третього каналу системи безпеки. Стартували реконструктивні роботи в липні, сьогодні вони перебувають у активній стадії реалізації.

Заміні підлягали старі акумуляторні батареї, термін експлуатації яких добіг кінця. Два десятиліття Южно-Українська АЕС використовувала елементи живлення німецького концерну VARTA Consumer Batteries GmbH & Co. KGaA. Нині встановлюються акумуляторні елементи серії Classic всесвітньо визнаного лідера в розробках систем накопичення електричної енергії концерну Exide Technologies GmbH (GNB Industrial Power). ЮУАЕС першою серед вітчизняних атомних станцій експлуатуватиме батареї цієї компанії.

На сьогодні обладнання, встановлене на третьому каналі системи безпеки блока №1, успішно пройшло пусконалагоджувальні роботи, попередні автономні та комплексні випробування в складі щита постійного струму. За словами фахівців електроцеху Южно-Української АЕС, воно готове до введення в дослідну експлуатацію. Протягом року персонал вестиме спостереження за його роботою. У кінці дослідного періоду на нових акумуляторних батареях проведуть відповідні випробування і у разі їх позитивної оцінки устаткування введуть у промислову експлуатацію.

Нині на енергоблоці №1 у розпалі установка загальноблокової батареї, призначеної для забезпечення живлення споживачів власних потреб блока. Дещо раніше, у червні поточного року, 54 елементи аналогічних акумуляторів було змонтовано на системі управління та захисту реактора блока №3. У планах на 2018 рік - заміна батареї на першому каналі системи безпеки та загальноблокової батареї другого «мільйонника». Усі операції з монтажу акумуляторів проводяться під наглядом представника фірми-постачальника.

Особливостями нового устаткування є менші габарити та вага, а також більша ємність. «У порівнянні зі старими батареями, нові мають багато переваг, - роз'яснює старший майстер з ремонту, наладки, випробування та пуску обладнання електричного цеху ВП ЮУАЕС Павло Михальченко. - Як приклад можна навести різницю їх ємності: акумулятори третього каналу системи безпеки мали ємність 1200 Ампер-годин, тепер - 1300, загальноблокова батарея - була 1500 Ампер-годин, стане - 1743. Струмоведучі частини нових акумуляторних елементів витримують короткочасне електричне навантаження струмом не менше 1,39 ампер від номінальної ємності акумулятора. При цьому напруга акумуляторного елемента має бути не менше 1,8 вольт. Значно простіші вони й у технічному обслуговуванні. Батареї так і називаються - малообслуговувані. Усе це, без сумніву, підвищує безпеку атомної станції в цілому та забезпечує стабільне електроживлення власних потреб блока, зокрема».

За словами П.Михальченка, нові акумуляторні елементи обладнано каталітичними фільтр-пробками, що запобігають потраплянню всередину сторонніх предметів, іскри та виходу газів, а стелажі батарей, які прикріплені до підлоги, гарантують їм сейсмостійкість.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію