Прес-центр

29.11.2017

Енергоблок №1 Запорізької АЕС підключено до енергомережі

29 листопада 2017 року о 18:45 енергоблок №1 Запорізької АЕС підключено до енергомережі після завершення середнього планового ремонту.

На енергоблоці №4 в процесі проведення пускових операцій виявлені зауваження по парогенератору №1. Прийнято рішення про продовження ремонтних робіт та уточненню нововиявлених дефектів. Енергоблок №4 переводиться у стан «холодне зупинення».

На енергоблоці №1 в ході ремонту виконано середній ремонт реакторної установки з перевантаженням активної зони, капітальний ремонт парогенераторів №№ 1, 3, капітальний ремонт головних циркуляційних насосів №1-4, капітальний ремонт електродвигунів головних циркуляційних насосів №1-4, контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

48 відпрацьованих тепловиділяючих збірок (2 багатомісні герметичні кошики) відправлені на зберігання в сухе сховище відпрацьованого ядерного палива.

Також в ході ремонту виконано середній ремонт турбіни парової з розкриттям циліндра низького тиску №3, середній ремонт технологічно взаємозалежного обладнання - турбогенератор-збудник-вимикач-токопровод і поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора, капітальний ремонт тепломеханічного обладнання дізельгенератора резервної дизельної електростанції-1 (РДЕС-1), резервної дизельної електростанції-3 (РДЕС-3) з заміною головної передачі.

Крім того, виконані надрегламентні роботи: заміна плат тиристорного комутаційного пристрою, що вимикає на апаратах безперебійного живлення, заміна насосних агрегатів, заміна вимірювальних трансформаторів напруги 6 кВ, заміна обладнання комплектної трансформаторної підстанції власних потреб (КТПСН) 0,4 кВ, заміна релейного захисту автоматики (РЗА ) системи живлення власних потреб 6 кВ на мікропроцесорні пристрої.

На даний час на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 4 енергоблоки. Сумарна потужність генераторів становить 3 085 МВт.

Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

Радіаційний фон в районі розташування Запорізької АЕС і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) – 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6 000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію