Прес-центр

12.12.2017

На енергоблоці №6 Запорізької АЕС триває плановий ремонт

На енергоблоці №6 Запорізької АЕС триває плановий капітальний ремонт. За скоригованим графіком цей ремонт триватиме 70 діб. Виконуються регламентні і надрегламентні роботи.

До планових регламентних робіт відносяться: капітальний ремонт головного циркуляційного насоса і його електродвигуна, парогенератора, теплообмінника аварійного розхолоджування, турбіни парової з розкриттям циліндра високого тиску і бака аварійного запасу розчину борної кислоти.

Крім звичайних регламентних робіт з контролю корпуса реактора заплановано виконати ремонт відсіку басейну витримки. За словами головного спеціаліста з АЕС, координатора ремонту енергоблоків Сергія Турченко, ця робота проводилася службою спеціальних ремонтних робіт енергоремонтного підрозділу неодноразово, в тому числі, і на інших енергоблоках. Одночасно йде капремонт технологічно взаємозалежного обладнання - турбогенератора, збудника, вимикача КАГ-24 і струмопроводу ТГ-6, а також поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора.

Єдина надрегламентна робота - це заміна електродвигуна на насосі аварійної подачі бору третьої системи безпеки новим, вітчизняного виробництва, в надійності якого сумнівів немає, так як є позитивний досвід такої реконструкції на інших енергоблоках.

В процесі заміни електродвигуна насоса задіяні одночасно кілька підрозділів Запорізької АЕС, в тому числі управління будівництва, фахівці якого відповідальні за підготовку фундаменту для установки нового електродвигуна.

Сьогодні 6-й енергоблок - один із сучасних об'єктів атомної енергетики. Головне завдання, що стоїть перед персоналом - підтримувати високий рівень його безпеки, той рівень, якого досягли за 22 роки успішної експлуатації. А одна зі складових безпеки, це якісні ремонти.

Разом з тим, в рамках капітального ремонту на енергоблоці №6 ведуться контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки, які полягають у перевірці натягу кожного армоканата. Всього армоканатів 132: 96 - по циліндру і 36 - по куполу, вага кожного - 14 тон.

Фахівці бригади служби спеціальних ремонтних робіт реакторно-турбінних відділень під час кожного планового ремонту перевіряють «бойову готовність» цього виду захисту блока. А в разі необхідності, коригують натяг або ремонтують.

Майстер бригади Юрій Абрамов наголошує специфічність цієї роботи, яка пов'язана не тільки з висотою, а й з вагою обладнання: «Натяг армоканатів виконується за допомогою домкратів вагою 2,5 тони. Впоратися з таким завданням без додаткової техніки неможливо. Тому на даху кожного енергоблока встановлено спеціальний кран. Працювати доводиться також в монтажній люльці на висоті 57 метрів від землі. І тут на першому місці стоять досвід і майстерність фахівців бригади».

В даний час на першому, другому і третьому енергоблоках встановлені спеціальні датчики, що дозволяють оперативному персоналу вести автоматичний контроль натягу армоканатів. На інших енергоблоках монтується таке ж обладнання.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію