Прес-центр

15.12.2017

На ЮУАЕС відбувся черговий оперативний штаб з реконструкції системи техводопостачання

На Южно-Українській АЕС 13 грудня відбулося останнє цього року засідання оперативного штабу з реконструкції системи технічного водопостачання. У перебігу наради під головуванням віце-президента НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна розглянуто поточний стан справ на об'єкті, а також зкоординовано подальші дії всіх учасників реалізації проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1...3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС».

У засіданні взяли участь представники дирекції компанії, цехів і підрозділів ЮУАЕС, ВП «Атомкомплект», ПАТ «Юженергобуд» (генеральний підрядчик), ВАТ ХІЕП (генеральний проектувальник) і «TM.P. S.p.A - Termomeccanica Pompe» (фірма-виробник насосного обладнання).

Стартував оперативний штаб з традиційного моніторингу ситуації на будівельних майданчиках бризкальних басейнів, струменеспрямовуючої споруди в акваторії Ташлицького ставка-охолоджувача та будівлі насосної станції подачі води.

- Будівельну частину басейну №1 закінчено на 99%, на другому залишилося завершити монтаж трубопроводу та виконати фарбування, яке через несприятливі погодні умови пропонуємо перенести на весну 2018 року, - доповів начальник управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС Павло Вірич. - Завершено також роботи з облаштування відсічної греблі в акваторії ставка-охолоджувача та на котловані під будівлю насосної станції. На сьогодні ведеться водовідлив і осушення дна котловану. Тривають роботи з укладання бетону. Станом на 12 грудня укладено майже півтори тисячі кубометрів бетону під фундаментну плиту будівлі станції. Роботи - на завершальній стадії.

Учасники штабу констатували, що реалізація проекту загалом ведеться відповідно до плану. «Найважливіше у виконанні заходів проекту реконструкції техводопостачання в тому, що в цілому все в графіку, - коментує хід робіт директор Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова. - Якщо погодні умови дозволять, будівельники не втратять часу й на початку 2018 року, головним об'єктом якого буде будівля насосної станції. Ми сподіваємося, що закінчимо її в терміни, встановлені графіком. Звичайно, є низка чинників, що впливають на ці терміни і, передусім, це закупівля обладнання для станції та забезпечення її всією інфраструктурою. На сьогоднішньому штабі ми розглядали критичні питання, які можуть завадити динамічній реалізації цього пункту плану».

Що стосується інвестиційної програми 2017 року, то, за словами директора Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом», на южно-українському майданчику її виконали повністю за усіма позиціями, що важливо для динамічного фінансування проекту реконструкції техводопостачання ЮУАЕС і в 2018-му.

Підбиваючи підсумки останньої цього року наради, віце-президент Енергоатома Айдин Айсін зазначив: «З усіма плюсами та мінусами ми, безумовно, йдемо вперед. Я б хотів, аби кожен з учасників цього будівництва відчував відповідальність за пуск усього комплексу у встановлені графіком терміни».

Довідка. Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача. Загальна вартість будівництва об'єктів складає 1214,4 млн грн. Тривалість будівництва - 36 місяців.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато в середині березня. Оперативний штаб створено наказом президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію