Прес-центр

01.06.2018

На ЮУАЕС найближчим часом надійдуть закладні деталі для насосів бризкальних басейнів

У червні на майданчик ЮУАЕС надійдуть закладні деталі під великогабаритні насоси для бризкальних басейнів, які будуються в рамках проекту реконструкції системи техводопостачання атомної станції. Такої домовленості з представниками заводу-постачальника насосного обладнання «Termomeccanica Pompe» досягнуто на засіданні оперативного штабу з реалізації проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС», що відбулося 31 травня.

Учасники засідання акцентували увагу на синхронізації поставок обладнання та будівельних робіт. «Для того, щоб швидко та згідно з проектною документацією побудувати насосну станцію для бризкальних басейнів, потрібні всі закладні частини під великогабаритне устаткування. Контрактом на постачання було передбачено, що ці закладні частини надходять разом з основним обладнанням. У нас виникло прохання до постачальників, щоб закладні та креслення до них надали раніше, - пояснила директор Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова. - У такому разі нам не доведеться зупиняти бетонні роботи і ми зможемо динамічно продовжувати облаштування основи насосної станції». За розрахунками фахівців такі поетапні поставки дозволять завершити будівництво першого пускового комплексу бризкальних басейнів згідно з затвердженим графіком.

Чергове засідання оперативного штабу пройшло під головуванням віце-президента НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна. У його перебігу обговорювалося виконання графіків будівництва, розробки необхідної проектної документації, закупівлі та постачання обладнання. Представники фірми-постачальника доповіли, що закладні частини готові для всіх п'яти насосних агрегатів бризкальних басейнів. Після оформлення необхідних документів закладні деталі буде поставлено на южно-український майданчик.

Представники управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС доповіли, що всі доручення попереднього засідання штабу, на якому було визначено остаточні терміни введення в роботу першого пускового комплексу бризкальних басейнів, виконано в повному обсязі. Зривів графіка будівництва не допущено. При цьому було зазначено, що на нинішній момент мають місце деякі проблемні питання, що стосуються, зокрема, закупівель і поставок обладнання. «Кожен з нас має перейнятися загальними завданнями і загальною метою. Від постачань сьогодні залежить велике будівництво», -  зазначив віце-президент НАЕК Айдин Айсін. Звертаючись до присутніх, генеральний директор Южно-Українського енергокомплексу Володимир Лісніченко підкреслив: «Ми працюємо в досить непростих умовах, і я хочу сказати спасибі нашим будівельникам і всім підрядним організаціям, які реалізують цей проект. Незважаючи на всі труднощі, він розвивається».

Додатково:

Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато в середині березня 2016 р. Оперативний штаб створено наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію