Прес-центр

05.06.2018

На РАЕС стартувало інспекційне обстеження Держатомрегулювання України

На майданчику Рівненської АЕС розпочалось комплексне інспекційне обстеження енергоблоку №3 з метою перевірки його готовності здійснювати діяльність у понадпроектний термін.

До складу комісії перевірки увійшли представники Держатомрегулювання України. В якості експертів залучені фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАЕК «Енергоатом», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України та Державної екологічної інспекції у Рівненській області.

У ході обстеження, яке триватиме впродовж тижня на енергоблоці №3 РАЕС проводитиметься перевірка стану виконання: умов ліцензії на право здійснення діяльності «експлуатація ядерних установок» Рівненської АЕС; технічного рішення «Про безпечну експлуатацію ядерної установки енергоблоку №3 РАЕС після 28 паливної кампанії в період виконання модернізаційних робіт з метою продовження терміну експлуатації».

Окрім того, буде проінспектовано стан реалізації заходів: «Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС» на енергоблоці №3 РАЕС; з підготовки енергоблоку №3 до довготермінової експлуатації; з оцінки технічного стану та продовження експлуатації обладнання, трубопроводів, споруд та будівельних конструкцій систем, важливих для безпеки; з кваліфікації обладнання, трубопроводів, споруд та будівельних конструкцій. Також перевірятиметься стан: радіаційної безпеки; системи поводження з радіоактивними відходами та аварійної готовності; робіт з усунення відступів від вимог норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки енергоблоку №3 РАЕС; розробки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №3, поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом; робіт з організації фізичного та протипожежного захисту; робіт з дотримання державних санітарних норм, правил та гігієнічних нормативів для забезпечення безпеки людини та довкілля та стан робіт з дотримання норм та правил екологічної безпеки, пов’язаної з діяльністю РАЕС.

Під час стартової наради тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора РАЕС, перший заступник - головний інженер електростанції Павло Ковтонюк побажав успішної, плідної роботи та зауважив, що усіма, хто задіяний у процесі продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Рівненської АЕС, зроблено значний обсяг заходів. «Під час комплексного інспекційного обстеження його учасники матимуть можливість наочно ознайомитись із тими змінами, що відбулись на енергоблоці №3 РАЕС та підтвердити чи спростувати ту думку, яка вже сформувалась».

У свою чергу голова комісії, державний інспектор, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок - начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок Держатомрегулювання України Валерій Бугай, зазначив, що висновки та пропозиції членів інспекційної комісії будуть узагальнені в Акті інспекційного обстеження, а його результати доведені до відома керівництва Рівненської АЕС. Рішення щодо продовження терміну експлуатації першого «мільйонника» РАЕС – енергоблока №3 буде прийматись згодом на засіданні Колегії Держатомрегулювання України. 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію