Прес-центр

20.06.2018

Хмельницьку АЕС відвідала японська делегація

Представники Наглядового комітету з питань реформування ядерного сектору компанії Tokyo Electric Power Company Holdings, Японської електроенергетичної компанії (ТЕРСО) та компанії Toshiba International (Японія) 19 червня відвідали Хмельницьку АЕС. Метою візиту є обмін досвідом з питань забезпечення надійності, безпеки та стабільної роботи експлуатації АЕС.

З японської сторони участь у робочій зустрічі взяли Масафумі Сакураї - член Національного законодавчого зібрання Незалежної комісії Японії з розслідування ядерної аварії на АЕС Фукусіма,  Казухіро Сузукі – генеральний секретар Наглядового комітету з питань реформування ядерного сектору, Їро Тсичияма – керівник групи з питань впровадження реформ у ядерній галузі та з питань комунікацій при Секретаріаті Наглядового комітету з питань реформування ядерного сектору компанії ТЕРСО, Канеко Ітару – директор з питань енергетики Toshiba International.

В рамках зустрічі для гостей було проведено ознайомчу екскурсію, під час якої вони ознайомились із діяльністю навчально-тренувального центру, повномасштабного тренажеру, оглянули машині зали діючих енергоблоків, блочний щит управління. 

Японські гості зустрілися із адміністрацією станції на чолі із генеральним директором Хмельницької АЕС Миколою Панащенком, «В нас є багато напрацювань, якими ми із задоволенням поділимося з нашими гостями» - сказав  Микола Сергійович. Він ознайомив гостей з історією будівництва станції, техніко-економічними показниками, станом продовження експлуатації енергоблока №1, проаналізував динаміку порушень в роботі ХАЕС, впливом на навколишнє середовище та ін. Зокрема, він відмітив, що Хмельницька АЕС вже одинадцять років працює без порушень, пов’язаних з безпекою.

Щодо питань надійності та безпеки АЕС України після аварії на АЕС Фукусіма доповідав Євген Носиков, заступник головного інженера з експлуатації Хмельницької АЕС. Він зазначив, що за наявності відповідних систем безпеки на українських АЕС така послідовність подій та аварія, яка сталася на японській АЕС Фукусіма неможлива апріорі. Україна провела стрес-тести на своїх АЕС та впроваджує всі заходи щодо підвищення безпеки діючих АЕС.

Під час зустрічі обговорювались також питання інформаційної політики, системи аварійного реагування, проведення протиаварійних тренувань, інформаційну взаємодію ХАЕС з населенням регіону розташування.

Після ознайомлення зі станцією керівник японської делегації Масафумі Сакураї поділився враженнями: «Головна мета нашого візиту це обмін досвідом, зокрема з питань безпеки діючих енергоблоків, яку ми оцінюємо на високому рівні. Хмельницька АЕС незвичайна українська АЕС. Також хочеться відмітити і інформаційну політику, яка проводиться на Хмельницькій АЕС, робота з громадськістю досить багатоканальна, багаторівнева з різних соціальних напрямків»


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію