Прес-центр

22.06.2018

На ЮУАЕС завершено комплексну інспекційну перевірку Держатомрегулювання України

На майданчику Южно-Української АЕС завершилась комплексна інспекційна перевірка Держатомрегулювання (ДІЯРУ) щодо дотримання вимог ядерної та радіаційної безпеки і захищеності атомної станції. Плановий інспекційний захід, що проходив з 19 по 22 червня, мав розширену програму та відповідне коло залучених фахівців. Крім представників Держатомрегулювання до складу комісії входили фахівці міжнародної організації «Ризикаудит», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), дирекції НАЕК «Енергоатом».

Тижневе інспектування включало вивчення документів, бесіди з фахівцями, обхід території АЕС. У числі напрямків перевірки були стан радіаційної безпеки, поводження з радіаційними відходами та аварійна готовність; культура безпеки; організація розслідування порушень і досвід експлуатації; переоцінка безпеки, усунення відхилень від норм та правил; поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом; управління старінням, підготовка енергоблоків до продовження строку експлуатації; питання фізичного захисту; дотримання умов дозволів, ліцензії, виконання заходів з підвищення безпеки.

Голова комісії, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок ДІЯРУ Валерій Бугай зазначає, що оцінку заходів з підвищення безпеки разом з представниками Держатомрегулювання здійснювали європейські експерти - фахівці «Ризикаудиту». Робота виконувалась в рамках угоди між ДІЯРУ та Єврокомісією. Згідно з контрактом,  українські та європейські спеціалісти заздалегідь визначили перелік заходів, яким у перебігу перевірки було приділено посилену увагу. До цієї роботи також було залучено представників ДНТЦ ЯРБ.

Результати комплексної інспекційної перевірки було розглянуто 22 червня на підсумковій нараді з представниками Южно-Української АЕС. Згодом їх буде викладено у підсумковому акті перевірки. За словами голови комісії Валерія Бугая, у документі буде зазначено наступне: "За результатами комплексної інспекційної перевірки комісія дійшла висновку, що експлуатація енергоблоків Южно-Української АЕС здійснюється з дотриманням вимог норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки. Експлуатаційна документація загалом відповідає вимогам нормативно-правових актів у сфері використання ядерної енергії". "Разом з тим, додає В. Бугай, - в акті визначено певні зауваження. З метою їх усунення атомній станції слід розробити компенсуючі заходи».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію