Прес-центр

06.07.2018

Фахівці ЗАЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Великобілозерського району

06 липня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Великобілозерського району для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Зі вступним словом виступила голова Великобілозерської районної державної адміністрації Ася Ярмоленко, яка оголосила присутнім тему і мету зустрічі, а також представила доповідачів.

Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали стосовно обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, що виконуються.

Про роботи з підвищення безпеки енергоблока, які вже виконані, і які плануються до виконання в рамках продовження, а також про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №4 розповів начальник відділу управління ресурсом енергоблоків служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Володимир Гапонов.

Начальник служби аналізу безпеки Олександр Депенчук поділився результатами періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4, пояснивши суть кожного з факторів безпеки.

Про принципи роботи і проведену модернізацію системи радіаційного контролю, а також про систему і підходи, що застосовуються для охорони навколишнього середовища розповіли в.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов і начальник служби охорони навколишнього середовища Ігор Квашнін.

Виданий учасникам зустрічі пакет інформаційних матеріалів, детальні доповіді фахівців станції і загальний високий рівень обізнаності жителів Великобілозерського району про стан справ на сусідній АЕС привели до відсутності складних питань.

Після роз'яснення деяких уточнюючих запитань фахівці Запорізької АЕС подякували присутнім за дружню і невимушену атмосферу, надану можливість донести важливу інформацію про продовження і запросили всіх бажаючих відвідати з екскурсією Запорізьку АЕС.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію