Прес-центр

10.07.2018

РАЕС та Skoda JS обговорили впровадження системи примусового скидання тиску на енергоблоці №3

На Рівненській АЕС відбулась нарада з обговорення технічних питань, пов’язаних із реалізацією на енергоблоці №3 проекту «Впровадження системи примусового скидання тиску системи герметичного огородження», який здійснюється в рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС за кредитні кошти ЄБРР/ЄВРАТОМ.

Зустріч відбулась за участю представників реакторного цеху 2 (РЦ-2) РАЕС та чеської компанії-виробника обладнання  ŠKODA JS (АТ «Шкода ЙС»).

За словами Валерія Литвиненка, заступника начальника РЦ-2 РАЕС з реконструкції та ресурсу, система примусового скидання тиску системи герметичного огородження на енергоблоці №3 впроваджується у два етапи. У ході планово-попереджувального ремонту (ППР), який на сьогоднішній день вже завершується, успішно реалізовано перший етап – монтаж трубопровода скидання тиску з гермооблонки в атмосферу. Другий етап проекту заплановано реалізувати під час ППР-у 2019 року.

«Рівненська АЕС тривалий час плідно співпрацює із компанією ŠKODA JS. Це вже не перший спільний проект. На черзі – наступний етап проекту впровадження системи примусового скидання тиску системи герметичного огородження – поставка обладнання, проведення вхідного контролю та розробка необхідної документації. Окрім того, аналогічну систему планується встановити на енергоблоці №4. Паралельно у цей же ППР на енергоблоці №3 встановлено систему запобігання раннього байпасування виробництва ŠKODA JS. Основною метою реалізації цих проектів є підвищення рівня безпеки енергоблоків РАЕС», - прокоментував Валерій Литвиненко.

Довідково: Компанія ŠKODA JS протягом багатьох років є надійним постачальником технологій для атомної енергетики, яка здійснює діяльність за трьома основними напрямками: інжиніринг, виробництво компонентів та сервісні послуги для АЕС. Впродовж попередніх майже шістдесяти років дана компанія брала участь в будівництві АЕС в Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Німеччині.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію