Прес-центр

На РАЕС продовжуються роботи із впровадження технології Holtec

Розмір шрифту

Скинути
06.02.2019

На Рівненській АЕС відбулася чергова нарада НАЕК «Енергоатом» з питання впровадження модифікованої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) за технологією компанії «Holtec International» (США). У нараді, що проходила в форматі відеоконференції, взяли участь представники відокремлених підрозділів Компанії – РАЕС, ХАЕС та ЮУАЕС. Робочу групу спеціалістів Рівненської АЕС очолює генеральний директор енергогенеруючого підприємства Павло Павлишин.

Павло Павлишин відзначив, що на сьогоднішній день на РАЕС ведуться роботи з модернізації перевантажувальних машин енергоблоків №№1-4. Одночасно розпочалися підготовчі роботи до модернізації вантажних кранів, планується укласти договори на комплектацію обладнання і вже цього року розпочати його поставку на майданчик електростанції. На РАЕС поставлено перевантажувальний багатоцільовий контейнер HI-TRAC та транспортний контейнер HI-STAR №1. Учасниками наради зазначено, що вже завершені заводські приймальні випробування контейнера HI-STAR №2, а також динамічні випробування вагонів-транспортерів.

За словами начальника енергоремонтного підрозділу РАЕС Павла Сидоренка, у поточному році на Рівненській АЕС для впровадження технології Holtec передбачено виконати ремонтні роботи в транспортному коридорі енергоблоків №1 та №2, комплектацію та монтаж обладнання допоміжних систем, заплановано завершення будівництва майданчика для розміщення великовагового обладнання та майданчика з розміщення контейнерів.

«На РАЕС завершено розробку проекту модифікації систем відвантаження ВЯП по усіх енергоблоках. Погоджується програма проведення індивідуальних функціональних випробувань на енергоблоках №№1, 2. Планується виконати комплекс робіт із завантаження герметичного багатоцільового контейнеру БЦК-31 для зберігання ВЯП енергоблоків №№3, 4 до HI-TRAC та HI-STAR. Далі контейнери HI-TRAC та HI-STAR будуть завантажені на спеціальні залізничні платформи для транспортування на територію Рівненського відділення ВП «Складське господарство», - коментує атомник. – Наразі розглядається питання щодо переміщення вагона-транспортера із завантаженими контейнерами HI-STAR та HI-TRAC з Рівненської АЕС на майданчик ЮУАЕС – для проведення випробувань. Дані роботи заплановано реалізувати навесні поточного року».

Довідка. Будівництво в зоні відчуження Чорнобильської АЕС Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) передбачає, що компанія Holtec постачатиме спеціальне обладнання для сухого зберігання ВЯП і його транспортування, а також надасть Україні відповідні технології для застосування на проммайданчиках АЕС та під час перевезення ВЯП з АЕС до ЦСВЯП. В рамках даного проекту на Рівненській АЕС реалізовується комплекс робіт, зокрема підготовчі роботи з адаптації пристанційної інфраструктури до впровадження американської технології.