Прес-центр

Успішна реалізація на ЗАЕС «пілотних» проектів 2018 року має велике значення для розвитку атомної енергетики в Україні

Розмір шрифту

Скинути
29.01.2019

У 2018 році персонал служби головного технолога працював насичено та плідно. Найбільш вагомі події в діяльності підрозділу - це два «пілотних» проекта, успіх реалізації яких у майбутньому буде мати визначальне значення для розвитку атомної енергетики України.

«Найбільш яскравим серед ключових завдань минулого року, що стояли перед службою, можна назвати комплексні випробування, пов'язані з перевіркою можливості роботи енергоблока № 1 в режимі нормованого первинного регулювання частоти, – каже головний технолог ЗАЕС Андрій Ганенко. – Відомо, що така робота на атомних електростанціях України проводилась уперше. Тому підвищена увага до неї була як з боку ДП «НАЕК «Енергоатом», так і з боку регулюючого органу. Попередні результати –  задовільні».

Другий «пілотний» проект пов'язаний з впровадженням на енергоблоці № 2 модифікації, спрямованої на підвищення дозволеної теплової потужності до 101,5% від номінальної. Цей проект повинен бути реалізований цього року. Зараз на завершальному етапі – узгодження концептуального технічного рішення, розробка програми випробувань обладнання. Очікується, що працювати в режимі дослідної експлуатації на номінальній потужності 101,5% другий блок почне після завершення ППР-2019.

Головний технолог також підкреслив важливість початку розробки інструкцій з експлуатації непроектного обладнання. Це допоміжні мобільні насосні установки та мобільні дизель-генераторні станції, які були поставлені на Запорізьку АЕС в межах виконання «постфукусімських» заходів. Необхідність розробки інструкцій з експлуатації цього аварійного обладнання зараз дуже актуальна. 

Ще одна значуща подія 2018 року для служби головного технолога пов'язана з хімічним відмиванням парогенераторів на четвертому енергоблоці. Ці роботи проводяться періодично, у залежності від поточного стану забрудненості внутрішньої поверхні парогенераторів. Вони націлені на підвищення надійності парогенераторів та ефективності роботи енергоблока в цілому, оскільки при знятті відкладень з трубок парогенераторів поліпшується теплопередача від першого контуру до другого.

Звичайно, що у служби є багато поточних завдань. Впродовж року служба головного технолога виконує перегляд низки діючих документів для всіх шести блоків. Зокрема це технологічні регламенти з експлуатації всіх енергоблоків станції, плановий перегляд інструкцій з ліквідації аварій та керівництва з управління важкими аваріями тощо.