Прес-центр

Збори Ради ОРЕ відбулись на базі Аварійно-технічного центру Енергоатома

Розмір шрифту

Скинути
25.03.2019

Збори Ради Оптового ринку електричної енергії (ОРЕ) України відбулись 22 березня на базі ВП «Аварійно-технічний центр» НАЕК «Енергоатом».  Центральними питаннями порядку денного засідання Ради стали впровадження нової моделі ринку електроенергії, усунення прогалин у нормативно-правовій базі, яка регулює діяльність суб’єктів ОРЕ, та уточнення алгоритму дій з реалізації вимог законодавства.

У засіданні Ради, зокрема, взяли участь: голова Ради ОРЕ, голова Наглядової ради АТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Сагура, глава Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, голова підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Володимир Бандуров, члени НКРЕКП Дмитро Коваленко, Олена Антонова, Олександр Формагей, державний уповноважений АМК України Валерій Полюхович, генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ольга Буславець, керівництво АТ «Ощадбанк», керівники найбільших підприємств учасників енергетичного ринку, експерти енергетичної галузі. На засіданні Ради був присутній президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський.

Учасники Ради ОРЕ прийняли рішення про підготовку протягом квітня поточного року пакету проектів нормативних актів, які б сприяли вирішенню найбільш гострих проблем електроенергетичної галузі та врегулюванню нормативно-правових питань між членами ОРЕ. Відповідні проекти документів будуть погоджені Радою ОРЕ та направлені для подальшого розгляду органами державної влади та Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У ході зборів було відзначено, що з набранням чинності Закону «Про ринок електричної енергії», електроенергетика України працює у режимі структурних та функціональних змін, що є першим кроком для учасників та суб’єктів ринку. Наступним етапом повинна стати реформа оптової частини ринку електричної енергії України, яка корінним чином вплине на ціноутворення і взаємовідносини між учасниками ринку.

Після завершення засідання Ради ОРЕ його учасники ознайомились з основними завданнями, функціями та обладнанням ВП «Аварійно-технічний центр».